trener triathlonu

Wojciech Mazurkiewicz

Wojtek Mazurkiewicz, ur. 3.02.1987 r. – trener pływania, triathlonu, założyciel klubu triathlonowego WMT (Kraków),
absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie; wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w pływaniu.

doświadczenie zawodnicze – 24 lata
doświadczenie trenerskie – 10 lat 

 

Od najmłodszych lat związany ze sportem – od 10 roku życia trenował pływanie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie reprezentując w tym czasie na zawodach pływackich szkołę, miasto oraz barwy narodowe. Kilka lat później, w wieku 17 lat zaczął trenował triathlon w pierwszym wówczas w Krakowie klubie triathlonowym YMCA Kraków, aby w dalszej kolejności zasilić szeregi Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” w Rydułtowach oraz AZS Katowice. Jako zawodnik tej wymagającej dyscypliny reprezentował nie tylko kluby, ale również Polskę na arenie międzynarodowej.

 

Do ogromnych sportowych osiągnięć Wojtka należą m.in. 2 miejsce  na Mistrzostwach Świata XTERRA (Hawaje); kilkadziesiąt maratonów oraz wygrana w najtrudniejszych w Polsce zawodach na dystansie Ironman: Diablak Extreme Triathlon. Osiągnięcia trenerskie to praca, która toczy się codziennie, a dowodem jej przede wszystkim ludzie – na ten moment spod skrzydeł Wojtka wyfrunęło 30 osób, które zadebiutowały na dystansie Ironman. Ci bardziej zaprawieni w triathlonowym boju wywalczyli wiele kwalifikacji na Mistrzostwa Świata serii Ironman. Co zrobić, aby zrealizować tego rodzaju marzenie? Wybrać cel i zdecydować się na ciężką pracę.

 

Klub triathlonowy WMT to miejsce, które stworzył Wojtek w oparciu o szacunek, zaufanie, sympatię oraz wspólne trenowanie. Kolejnym efektem zawziętości oraz rozwoju triathlonowej społeczności Wojtka jest własne studio treningowe w którym realizowane są treningi, testy kolarskie, spotkania warsztaty i wykłady tematyczne.

 

Mówiąc o trenerze nie sposób nie wspomnieć o tym, że na sportowym podwórku dał się również poznać jako organizator wielu imprez triathlonowych, a w tym m.in. międzynarodowe zawody XTERRA, Mistrzostwa Polski Cross Triathlon i wiele, wiele innych. Wojtek to osoba, dla której największą pasją jest… sport. Jako zawodnik nie wybiera dróg na skróty, a im trudniejsze okoliczności, tym większa satysfakcja. Jego dewiza? Nie ma rzeczy niemożliwych, a te z wyzwań, które są najtrudniejsze – są również najlepsze. Jako trener stawia swoim podopiecznym ambitne cele, jako człowiek po godzinach – jest pasjonatem zwierząt i przyrody.